Jak si zvolit povinné ručení?

Většina řidičů hledá nejlevnější cenu. Z tohoto důvodu jsou nabídky povinného ručení srovnány podle cen. Nicméně pro někoho jsou důležité i jiné faktory, jako je výše limitu, který pojišťovna hradí v případě škody na zdraví nebo na majetku. Minimum je 35 mil. Kč, ale některé pojišťovny nabízejí krytí škody až do 150 mil. Kč. Dalším důležitým kritériem je rozsah asistenčních služeb, nebo nabídka připojištění zdarma.

Bonus získáte v momentě, kdy splníte předem dané podmínky pojišťovny. Bonus můžete využít ke sjednání nižší ceny povinného ručení. Bonus získáte např. pokud jezdíte bez nehody, používáte zimní gumy, máte vozidlo lépe chráněno apod.

Bonusy se dokládají většinou nějakým písemným dokumentem, někdy lze bonus získat i pro více vozidel najednou.

To je např. přenášení bonusů mezi členy jedné rodiny, kdy si můžete některé nebo všechny získané bonusy převést i na vaši smlouvu o povinném ručení.

Rozsah asistenčních služeb si lze určit při výběru. Základní jsou zdarma, pokud chcete více pak je třeba si připlatit. V asistenčních službách jsou obvykle zahrnuty technické, administrativní a pravní úkony a pomoci. Rozsah je vždy specifikován v pojistných podmínkách. Telefon na asistenční servis je na vizitce, kterou dostanete a nebo přímo na zelené kartě. Pokud se rozhodnete, že asistenci využijete a nemáte je zakoupeny předem, budete hradit všechny náklady.

Pro použití naší kalkulačky opiště antispamový kód:POVINNÉ RUČENÍ
KALKULAČKA