Výpověď povinného ručení

Dnes kdy se mění ceníky povinného ručení často a navíc povinné ručení zdražuje, se vyplatí srovnat si nabídky a dát výpověď a přejít k levnější pojišťovně. Celý proces je díky internetu a online kalkulačkám velmi jednoduchý a úsporný.

Pokud si najdete levnější variantu, jako, že v 90% případů tomu tak je, pak je potřeba vypovědět stávající pojištění. To je třeba udělat písemnou výpovědí a poté ji zanést na pobočku pojišťovny a nebo zaslat doporučeně na adresu pojišťovny.

Obvykle se výpověď dává na konci pojistného období. Je třeba ji dát minimálně 6 týdnů před koncem pojištění, které je vyznačeno na zelené kartě.

Další možností je dát výpověď během prvních dvou měsíců trvání nové smlouvy o povinném ručení. Poté běží výpovědní lhůta 8 dní a pak je pojištění zrušeno a pojišťovna vám vrátí přeplatek.

Dalším důvodem výpovědi je neplacení povinného ručení. Pokud je ani po doručení upomínky neuhradíte pojištění zanikne.

Dalším důvodem výpovědi je dočasné vyřazení automobilu z provozu na pozemních komunikacích, tj. uložení SPZ do úschovy. Pojišťovně je třeba dokladovat záznam o vyřazení vozidla z provozu záznamem ve velkém techničáku

Další důvod je pokud se změní majitel vozidla, tedy při prodeji, což bývá velmi častým důvodem. Pojistka zanikne dnem nahlášení pojišťovně. Změnu vlastníka doložíte smlouvou nebo velkým technickým průkazem

Další důvod je likvidace vozu, což se dokladuje velkým technickým průkazem

Další důvod je změna pojistných podmínek – pokud vám pojišťovna změní např. cenu a vám se to nelíbí můžete do 1 měsíce od doručení změny, smlouvu vypovědět.

Dalším důvodem je pojistná událost. V případě pojistné události můžete vy nebo pojišťovna smlouvu vypovědět.

Pro použití naší kalkulačky opiště antispamový kód:POVINNÉ RUČENÍ
KALKULAČKA